[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Linky
· Odporučte nás
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· Hlohy:
Náhodne vybratá fotka-Hlohy-Nízke Tatry 216 CIC

Naposledy nahrali:
· pmatta
· ollab
· dudusko

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Slovensky polovnicky zvaz

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]
poslal: DKo17. Decembra 2012., 14:20
pekné a pokojné Vianoce
a v Novom roku s iskou v oku
tak ako v starom o zložkách,
tak možno v novom o vložkách 8-)

poslal: Lubo13. Septembra 2012., 17:31
Ak by aj Ano. A co?
reakcia na príspevok: limba - 3. Septembra 2012., 14:02

poslal: limba3. Septembra 2012., 14:02
Najnovším zbožným želaním ortodoxných prívržencov SPZ je, aby sa SPZ zmenilo na organizáciu podľa občianskeho zákonníka, alebo zákona 83/1990 o združovaní občanov!!!
reakcia na príspevok: Milosko - 3. Septembra 2012., 13:46

poslal: Milosko3. Septembra 2012., 13:46
Este jedna poznamka. Ktora pravna norma spaja povinnost registracie pravnej formy - organizacna zlozka polovnickej organizacie (ale i obc.zdruzenia) - nutnej ku vzniku tejto pravnickej osoby? Existuje taky register? Ktory register je urceny nejakym zakonom, kde sa registruju tieto typy prav.osob ( v nadväznosti na §19 Obc.zak.)? Pre polovnicke organizacie je zakonom urceny register PO - ma zakonom urcene pomenovanie atd... Napr. pre ochodne spolocnosti je zakonom urceny Obch. register ma zakonom urcene pomenovanie atd...Pre obcianske zdruzenia - nie je. Mozete teraz namietat ,ale precitajte si Zak.83/1990 a nenajdete to tam. Najdete len to, kde sa registruje, ako sa registruje...ale nazov registra tam nie je. Najdite mi nejaku zak.upravu registra obc.zdruzeni? Som na stranke MV a ani tam nevidim ziadnu odvolavku na zakon pri podstranke obc.zdruzenia.
Co tym chcem povedat? Zrejme su take pravnicke osoby, ktore nemaju zakonom predpisany register i ked k ich vzniku registracia musi byt. Zalezi na pravnej forme. Obdobne sa mozeme divat i na org.zlozky. Chyba pravna uprava ich registracie a striktne zakon nespaja ich vznik s registraciou v konkretnom registri. No mozno staci aj pisanka.
Pre tvrdych zastancov registracie - k väcsine typov prav.osob je nutna k ich vzniku regsitracia v predpisanom registri. A k ich zaniku? Je nutny vymaz z registra napr. obc.zdruzenia alebo polovnickej organizacie? Ani tato uprava zakonom neexistuje. Samozrejme zanikaju, ale nie vymazom z registra ako napr.obchodne spolocnosti. Precitajte si prisl.zakony a najdite to tam?
A tieto, podla mna nedostatky vycitaju nasej legislative aj odbornici. Na zaver, spochybnovanie pravneho postavenia organizacnych jednotiek PO asi nevedie odvolavanim sa na statisticky register, Subovu pisanku....pokial boli dodrzane ostatne ustanovenia zakona,stanov.

poslal: lubenko2. Septembra 2012., 22:14
pozri sa,nepoučuj a nezavadzaj,odpoved na organizačne zložky najdeš v občianskom zakoniku a až ju najdeš tak ju zverejni,ale dovtedy netrep .a taky nerozumiem tvojej poznamke o znalcovi prava,ved ja tu nič nevysvetlujem,len konštatujem ,že jediny v tejto debate čo tomu rozumie a dava srozumoitelne odpovede je papo a miloško,a vy 6ti teda dvaja a čtyrija v jednej osobe,polmexa amigo a gustav ,sokolieoko,andrejpolovnik a limba tu len uverejnujete svoje myšlienky a to je malo na to aby ste tym niekoho oslovili
reakcia na príspevok: gustav - 2. Septembra 2012., 10:29

poslal: amigo552. Septembra 2012., 20:41
Tak nie som právnik, ale myslím, že sme sa asi zhodli v tom, že predseda PZ -organizačnej
zložky, ak podpíše zmluvu na užívanie revíru, tak to asi nie je v súlade so súčasným zákonom.
Ak som to nepochopil správne, tak ma oprav....
Ale ak dostane, budem konkrétny, plnú moc - písomné splnomocnenie, na podpísanie zmluvy, so všetkým čo k tomu patrí od štatutára právnickej osoby, myslím, že takáto zmluva je v poriadku, len ju podpisuje pre právnickú osobu, ktorá ho tým poverila....
reakcia na príspevok: Milosko - 2. Septembra 2012., 18:49

poslal: Milosko2. Septembra 2012., 18:49
O nedokonalosti Stanov SPZ som su tu tiez v minulosti vyjadril. Treba precitat. (neviem ci v tejto teme presne,ale v jednej z tych,ktore sa tu vedu, urcite)
reakcia na príspevok: amigo55 - 31. Augusta 2012., 19:55

poslal: Milosko2. Septembra 2012., 18:41
Malo to byt pre Amigo55.
reakcia na príspevok: Milosko - 2. Septembra 2012., 18:40

poslal: Milosko2. Septembra 2012., 18:40
odpovede:
1. Ako som uz viackrat povedal - SUDNA MOC - ju povazuje za pravnicku osobu a jej rozhodnutia su zaväzne. Nebavme sa, ci su spravne, pisem zaväzne. A uz viackrat som (v minulosti) tu predlozil niekolko judikatov NS. Rad by som bol, keby tu niekto predlozil take rozhodnutie NS, kde by bol opak. To myslim uprimne. K tejto casti odpovede by som este dolozil jeden pravny nazor NS SR:
"Zákon môže ustanoviť, že určitý subjekt je právnickou osobou nielen tým, že tento subjekt za právnickú osobu vyhlási, ale aj tým, že danému subjektu – napriek tomu, že ju za právnickú osobu výslovne (expressis verbis) neoznačuje – prizná vlastnosti, ktorými sa právnické osoby charakterizujú. K týmto vlastnostiam patrí určenie názvu a sídla, vlastná organizačná štruktúra, vymedzenie orgánu, ktorý je oprávnený právnickú osobu riadiť a konať jej menom v právnych vzťahoch (štatutárneho orgánu), a tiež vymedzenie vlastného majetku (nie v absolútnom zmysle) slúžiaceho na plnenie jej úloh (na jej činnosť) a vlastnú zodpovednosť za majetkovú ujmu spôsobenú inému.
(Rozsudok Najvyššieho súdu SR zo 17. decembra 2001, sp. zn. 3 Cdo 68/01)"

2. Predseda org.zlozky - moze byt statutar, preco by nemohol, ale pri platnej legislative zmluvu upravujucu uzivanie PR podla mna podpisat nemoze, pretoze je statutar takej pravnickej osoby, o ktorej zakon 274/25009 neuvazuje ako subjekte tohto typu zmluvy.
Nestotoznujem sa ani s nazorom, ze by mohol podpisat za org.zlozku , keby mal na to splnomocnenie od materskej org. a nebola by presne vymedzena majetkova zodpovednost (okrem ineho)napr. za neplnie podmienok zmluvy. Keby som ja bol vlastnik PR, nepodpisal by som za vlastnika takuto zmluvu s org.zlozkou.
reakcia na príspevok: DKo - 31. Augusta 2012., 21:01

poslal: gustav2. Septembra 2012., 11:48
koho budete žalovať za škody sp6sobené činnosťou tzv.organizačných zložiek SPZ???

poslal: gustav2. Septembra 2012., 10:29
Veľký
znalec práva to vysvetluje!. Spolu s DKO študoval právo v B.Bystrici? Svojimí práivnymí znalostami určíte dokážu vysvetliť podla akých právnych noriem funguje SPZ a jeho organizačne zložky!
reakcia na príspevok: lubenko - 1. Septembra 2012., 21:52

poslal: amigo551. Septembra 2012., 22:23
Kolega Lubenko, máš smolu, Miloško tu nič nevysvetlil, povedal tu svoj názor, ale neodpovedal na otázky, nespájaj ma s gustavom.
Nikto tu nechce robiť zlú krv, len normálne diskutovať, len niektorí nie sú naučení prijímať myšlienky iných. Ale každý má právo na svoj názor a nemusíš so mnou vôbec súhlasiť.
Mysím, že ty nepotrebuješ premýšlať, prečítaš si uznesenia SPK =SPZ a vieš čo máš robiť.
Šťastný to človek....
reakcia na príspevok: lubenko - 1. Septembra 2012., 21:52

poslal: lubenko1. Septembra 2012., 21:52
myslim že Miloško to vysvetlil dost jednoznačne a zrozumitelne pre vetšinu tu chodiacich a ked to gustav alias amigo5 v jednej osobe nepochopil,škoda sa tu ku tomu vracat,len tu robime mezi sebou zlu krv.Lovu a lesu zdar

poslal: DKo1. Septembra 2012., 11:04
úbožiaci sa musia odbavovať na PIDe
reakcia na príspevok: gustav - 1. Septembra 2012., 10:36

poslal: gustav1. Septembra 2012., 10:36
Víete,že aj hárem SPZ má právnu subjektivitu? Viete čo to znamená,akéto má následky!!!
reakcia na príspevok: DKo - 1. Septembra 2012., 08:10

poslal: DKo1. Septembra 2012., 08:10
Nebolo by fér ti upierať tvoj názor na vec a skrz to znevažovať, ale ja zas nepoznám žiadny právny predpis, ktorý by to nedovoľoval ..
Nemusí byť výhodné byť organozačnom jednotkou pre každého, ale pre niekoho môže vzhľadom na rozsah vecí, ktoré SPZ zabezpečuje, napr. v oblasti poľovníckej kynológie, strelectva a pod.
reakcia na príspevok: amigo55 - 1. Septembra 2012., 07:55

poslal: amigo551. Septembra 2012., 07:55
Myslím si, že PO napr.SPZ nemôže združovať iné PO ako organizačné jednotky....
A neviem v čom je výhodné byť organizačnou jednotkou SPZ...
reakcia na príspevok: DKo - 31. Augusta 2012., 21:33

poslal: DKo31. Augusta 2012., 21:33
ad 1. my nie sme poistení v SPZ, iba sme poistení prostredníctvom SPZ
ad 2. ohľadom poistky je úplne jedno v koľkých PO si členom, platíš ju len raz
ad 3. ak nejaká PO je organizačnou jednotkou SPZ, môže to pre ňu byť aj výhodné
reakcia na príspevok: amigo55 - 31. Augusta 2012., 21:24

poslal: amigo5531. Augusta 2012., 21:24
Členovia, predpokladám Vašej PO, sú však aj členmi SPZ, kde sú poistení, takže sú členmi dvoch PO.
Mám informácie, že sa to asi zmení a bude možnosť poistiť sa samostatne za výhodných podmienok. Takže poľovník bude členom iba jednej PO a bude samostatne poistený....
reakcia na príspevok: amigo55 - 31. Augusta 2012., 21:21

poslal: amigo5531. Augusta 2012., 21:21
Zdravim, ak je PZ zaregistrované na LÚ, je poľovnícka organizácia v zmysle zákona, je právnická osoba a predseda - štatutár je oprávnený v zmysle stanov tejto organizácie podpisovať zmluvu o prenájme výkonu práva poľovníctva.
Má IČO zo štatistického úradu, nie so Šubovej písanky...

Ale táto organizácia je samostatná a myslím si že nemá čo hladať v štruktúre SPZ, je rovnocenná, bohužial musí byť členom SPK.
reakcia na príspevok: DKo - 31. Augusta 2012., 21:01

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
7 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 0.871 sekund