[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· Jenda:
Náhodne vybratá fotka-Jenda-Poctivá práce psů

Naposledy nahrali:
· jomarko
· ollab
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Slovensky polovnicky zvaz

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]
poslal: DKo31. Augusta 2012., 21:01
skúsim protiotázku:
- može alebo nemôže PZ SPZ mať právnu subjektivitu a byť PO v zmysle zákona o poľovníctve?
- môže alebo nemôže byť predseda takéhoto PZ byť jeho štatutárnym zástupcom a byť spôsobilý popísať nájomnú zmluvu na revír?
reakcia na príspevok: amigo55 - 31. Augusta 2012., 19:55

poslal: amigo5531. Augusta 2012., 19:55
Vážený kolega poľovník, vôbec nemám v úmysle zavádzať, celá diskusia,ktorú tu vedieme súvisí s totálnym chaosom v slovenskom poľovníctve. Odpovedz teda na otázky:
- má PZ organizačná jednotka SPZ právnu subjektivitu?
- je zmluva o prenájme revíru na výkon práva poľovníctva, podpísaná predsedom PZ - organizačná jednotka, v súlade so zákonom o poľovníctve?
reakcia na príspevok: Milosko - 31. Augusta 2012., 14:09

poslal: Milosko31. Augusta 2012., 14:09
A to plati aj inych tvojich prispevkoch, kde podsuvas neuplne informacie. A to nie je fer vo vztahu k tvojim kolegom polovnikom.
reakcia na príspevok: amigo55 - 31. Augusta 2012., 13:04

poslal: Milosko31. Augusta 2012., 13:54
Amigo55, vobec mi neprekaza, ake mas nazory,presvedcenie... to je uuuuplne v poriadku. Prekaza mi to, ze sa odvolas na Zakon o statistike s tym, ze je tam napisane to alebo ono a pritom to v zakone vobec nie je. Prekaza mi to, ze napises,ze doktor ti napisal, ze org.zlozka moze podpisat zmluvu len na zaklade splnomocenenia SPZ. V kontexte temy, ktorej sa nachadzame, by si mohol nahodny citatel mysliet,ze pre nedostatok pravnej subjektivity. Ale on ti napisal,ze nie je PO. Toto forum mozno citaju aj ludia, ktori nemaju cas sa vrtat v zakonoch,predpisoch. A takymito prispevkami ich mozes len zavadzat, dezorientovat. O to ti ide?

Vlozil som tvoju otazku pre doktora a odpoved:

Dobrý deň pán JUDr.Kováč,
chcem sa spýtať, naše PZ - organizačná jednotka SPZ bude uzatvárať novú zmluvu na prenájom revíru na výkon práva poľovníctva.
Chcem sa spýtať, bude naša zmluva v súlade s platným zákonom o poľovníctve, keď podpíšeme zmluvu s vlastníkmi pozemkov ako organizačná jednotka SPZ - PZ ?
Máme právnu subjektivitu? Zákon hovorí, že zmluvu môže uzatvoriť iba poľovnícka organizácia...
Ďakujem za odpoveď....
Právnik odpovedá:
Dobrý deň "amigo55"!
Organizačná zložka SPZ, nie je poľovníckou organizáciou zo zákona...Zmluvu (platnú) môžete uzatvoriť, podľa teraz platného zákona o poľovníctve, iba ak by Vám dal na to splnomocnenie Poľovnícka organizácia- SPZ,ktorej ste organizačnou zložkou!
Nakoniec mi dovoľte jednu poznámku: je mi naozaj úprimne ľúto ako to dnes takou dlhoročnou organizáciou ako je SPZ "vypadá"!
S pozdravom: JUDr. Peter Kovács!
reakcia na príspevok: amigo55 - 31. Augusta 2012., 13:04

poslal: Milosko31. Augusta 2012., 13:29
Zadielska dolina - daj sem aj vysledok preskumania uvedeneho rozhodnutia ministerstvom. Das ho? Nehovorim,ze sa s nim stotoznujem, myslim,ze je ucelove,ale je ine ako rozhodnutie KLU v Kosiciach. No je alebo nie je? A ocakaval niekto ine? Ja urcite nie.

Judr.Kovac - Vazim si ho a nesmierne ocenujem jeho pomoc , ale ani on nemoze zmenit rozhodnutia Najvyssieho sudu i keby mal ako pravdu.

Pravnici sa mozu vyjadrovat kolko chcu, my, verejnost sa mozeme vyjadrovat, ale rozhoduje sud. A ten rozhoduje v nas neprospech v tejto otazke. Zatial.
reakcia na príspevok: amigo55 - 31. Augusta 2012., 13:04

poslal: amigo5531. Augusta 2012., 13:04
Nebudem polemizovať, nie som právnik, ale som presvedčený, že organizačná jednotka nemá právnu subjektivitu.
V tomto roku KLÚ Košice, zrušil zmluvu o prenájme výkonu práva poľovníctva v reviry Zádielská dolina, pre ústredie SPZ, z dôvodu, že Ústredie SPZ nie je poľovnícku organizáciou, nemá právnu subjektivitu, preto nemôže uzatvárať zmluvu na prenájom výkonu práva poľovníctva.
Nedávno sa tu vyjadril na inej stránke Judr.Kováč, že podľa súčasného zákona môže podpísať PZ organizačná jednotka zmluvu na prenájom, iba po poverení predsedu PZ štatutárom SPZ.
Nech sa vyjadria aj tu právnici, kto má podľa nich pravdu....
reakcia na príspevok: Milosko - 31. Augusta 2012., 12:14

poslal: Milosko31. Augusta 2012., 12:14
Co ti mam na to povedat? Precitaj si Zakon o statistike. Predmet,ucel zakona, koho sa tyka,zakladne pojmy...
Este raz. Ziadna statistika neroizhoduje o pravnej subjektivite....a ani ziadne registre,ani ciselne kody a uz vobec nie tie,ktore boli davno zrusene.
reakcia na príspevok: amigo55 - 31. Augusta 2012., 12:04

poslal: Milosko31. Augusta 2012., 12:06
Ziasohldhle diskusie laickej verejnosti, ci su organizacne jednotky polovnickych organizacii (vseobecne i obcianskych zdruzeni) pravnicke osobyv zmsyle ustanoveni Obcianskeho zakonnika moze vyriesit len Ustavny sud. Spomenul som v prispevkoch dolu ,ako sa stavia k tomu sudna moc. Podla mna, vsetci citime,ze ak su pravnicke osoby, tak je to len balanc na tenuckej hrane. Lutujem tie prav.osoby ineho typu, co vsetko musia pre svoje zalozenie a vznik urobit oproti org.jednotkam zaujmovych zdruzeni fyz.osob. Tym stacia nejake stanovy. Ale toto nie je chyba tych, ktori sa riadia akceptovanou legislativou. Je to chyba tych, ktori takuto legislativu stvorili.
Takze riesenie vidim len v tom, ze niekto poda podanie na US SR o vyklad dotknutych pravnych noriem, ci su v sulade. No a uz len najst toho, kto to urobi. Najde sa?

poslal: amigo5531. Augusta 2012., 12:04
Diskusia sa zastavila...ponúkam informáciu zo Štatistického úradu SR, na otázku, či má organizačná jednotka právnu subjektivitu....

" Organizačné jednotky/zložky/ evidované v štatistickom registri organizácií s právnou formou 731 - organizačná jednotka - sú jednotky bez právnej subjektivity, zriadené právnickou osobou v zmysle § 27, odst.4 zákona č.540/2001 Z.z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov..

Prečo chce SPZ meniť zákon o štatistike? dali si to do úloh snemu????????????

Mne sa zdá, že mnohé veci robí SPZ úmyselne, možno to má nejaký cieľ, likvidácia SPZ a zmocnenie sa majetku......
Samotný zákon, ktorý pripravili funkcionári SPZ, je v súčasnosti proti PZ - organizačným jednotkám, nemajú právnu subjektivitu, iba keby štatutár - prezident Lebocký im dal plnú moc na jeho zastupovanie pri podpise zmluvy o prenájme revíru, ale pre koho by potom podpisovali zmluvu??? Pre SPZ, ústredie a pod....
Kto má rozum nech premýšľa.......o čo tu vlastne ide?????
reakcia na príspevok: Milosko - 28. Augusta 2012., 18:06

poslal: gustav28. Augusta 2012., 18:33
Gustáv
§ 4 stanov SPZ - zásady organizácie
SPZ je budovaný ma humanitných a demokratických zásadach.
Z obsahu týchto stanov ale vyplýva, že správne by táto veta mala znieť :
SPZ je budovaný na zásadách humanitárstva a centralizovanej demokratúry.
humanitárstvo - falošná humanita
centralizovaný - riadenie z jedného centra na úkor druhých
demokratúra - pseudodemokracia (falošná demokracia)
Stanovy SPZ svojími ustanoveniami nie len porušujú právny poriadok, ale hrubo porušujú základné ľudské práva a slobody. Zák. o poľovníctve určuje v § 76 a § 78 čo sú priestupky a iné správne delikty, a kto ich má riešiť. Trestať možno len na základe zákona !!!
Na základe akého zákona SPZ vytvára akési disciplinárne orgány a trestajú svojích členov ? V § 49 zák. o poľovníctve sa vytvorila akási disciplinárna komisia SPK. V ods. 2 tohto § je stanovené " druhy disciplinárnych opatrení upravý disciplinárny poriadok komory ".
Týmto svojím upraveným disciplinárnym poriadkom komory môže disciplinárna komisia SPK riešiť len seba samú a nikoho iného. Disciplinárny poriadok SPZ a SPK nemá žiadny právny relevantný základ a všetky právne úkony prevádzané na ich základe sú nulitné a nemajú žiadne právne účinky. SPZ držia pri živote dve veci: 1. majetok SPZ - len ústredia a OkO/RgO 2. poistenie poľovníkov zo zákona
Súčastní aparátnici ústredia SPZ a OkO/RgO sa nepričinili o nadobudnutie a zveľadenie majetku na týchto stupňoch. V § 5 stanov SPZ všetkých tých, ktorí svojou dlhoročnou prácou sa o tento majetok pričinili, pokiaľ vystúpia z SPZ vyvlastnia v svoj prospech. Je to v súlade s dobrými mravmi ? Monopol SPZ v rámci zákonného poistenia. Viete aká je vaša poistka a jej ročná výška? Musí to byť vyriešené tak, aby každý poľovník mohol byť sám individuálne poistený. Zák. o poľovníctve umožnil, aby sa vytvorili samostatné subjekty, ktoré nemusia byť riadené na základe centralizovanej demokratúry. Ktorá poľ. org. potrebuje aby o jej činnosti rozhodoval nejaký nadriadený a nadriadenejšieho, najnadriadenejší orgán, menil svojvoľne ich rozhodnutia a ešte ich aj trestal. Komu tento systém riadenia vyhovuje? Určite nie slušným ľuďom ale rôznym živlom

poslal: Milosko28. Augusta 2012., 18:06
Pri pozornom citani, ide o metodicke pokyny pre SPRAVODAJSKE JEDNOTKY. A mozem sa vratit k predchadzajucim prispevkom, kde som spomenul spravodajsku jednotku. Je organizacna zlozka hoci aj polovnickej organizacie tym subjektom, o ktorom uvazuje Zakon o statistike a zmienene metodicke pokyny ako o spravodajskej jednotke? Tato odpoved pohne veci vpred!
Osobne mam pocit, ze tvorcovia zakona c. 274/2009 ( i z. 83/1990) a z.540/2001 v neskorsom zneni sa nejako nezosynchronizovali. A zial, ponechali tento pracudesny subjekt (myslene tym org.zlozky) mimo dosah Zakona o statistike. A tym vytvorili priestor pre ich diskutabilne postavenie. Ale to nemeni nic na tom nazore, ze pre priznanie pravnej subjektivity nema tento zakon a ani pokyny ziaden vyznam.
reakcia na príspevok: Milosko - 28. Augusta 2012., 17:49

poslal: Milosko28. Augusta 2012., 17:49
A aby si niekto nemyslel,ze sa divam na vec len z jedneho uhla pohladu, tak uvadzam nieco o IČO: VŠEOBECNÉ METODICKÉ POKYNY
pre spravodajské jednotky
Registrované Štatistickým úradom SR Č. Vk. 111/10 z 13. 12. 2010
Účinnosť od 15. decembra 2010
"Čl. 23
Identifikačné číslo organizácie a jeho prideľovanie

(1) Identifikačné číslo organizácie (ďalej len „identifikačné číslo“) sa používa na jednoznačnú identifikáciu právnickej osoby a podnikateľa. Má evidenčný význam. Spôsob jeho tvorby určuje úrad.
(2) Identifikačné číslo je jedinečné 8 miestne neutrálne (nevypovedajúce) číslo. Prvých 7 číslic je poradovým číslom, posledná ôsma číslica má charakter kontrolného kľúča. Je nemenné počas celej doby právnej existencie právnickej osoby a podnikateľa.
(3) Identifikačné číslo sa prideľuje každej právnickej osobe a každému podnikateľovi. Pridelené identifikačné číslo sa nesmie prideliť inej právnickej osobe alebo inému podnikateľovi, a to ani v prípade zániku právnickej osoby alebo podnikateľa, ktorému bolo pridelené.
(4) Každej právnickej osobe a každému podnikateľovi sa prideľuje len jedno identifikačné číslo. Právnická osoba a podnikateľ, ktorým bolo v súvislosti s ich podnikateľskou činnosťou pridelené identifikačné číslo, a ktorí chcú vykonávať ďalšiu podnikateľskú činnosť, sú povinní uvádzať pridelené identifikačné číslo v každom úradnom styku s orgánom, ktorý je oprávnený vydať doklad o oprávnení na vykonávanie tejto ďalšej činnosti; to platí i v prípade predchádzajúceho zániku oprávnenia na podnikanie.
(5) Organizačným zložkám bez právnej subjektivity zriadeným právnickou osobou alebo podnikateľom a skupinám podnikov vytvára úrad na účely ich evidencie osobitnú identifikáciu. Spôsob jej tvorby určuje úrad.
(6) Identifikačné číslo prideľuje:
a) právnickým osobám zapísaným do obchodného registra - súd,
b) neinvestičným fondom, záujmovým združeniam právnických osôb a neziskovým organizáciám poskytujúcim verejnoprospešné služby - obvodný úrad,
c) zahraničným osobám, rozpočtovým organizáciám a príspevkovým organizáciám, nadáciám, pozemkovým a iným účelovým spoločenstvám, politickým stranám a politickým hnutiam, cirkevným organizáciám a náboženským spoločnostiam a ostatným právnickým osobám, ktoré sa nezapisujú do obchodného registra - úrad,
d) právnickým osobám, podnikateľom, zahraničným osobám podnikajúcim na základe živnostenského oprávnenia alebo na základe iného ako na základe živnostenského oprávnenia, ak o toto oprávnenie požiadali prostredníctvom jednotného kontaktného miesta - obvodný úrad,
e) podnikateľom podnikajúcim na základe iného než živnostenského oprávnenia - úrad.
f) európskym zoskupeniam územnej spolupráce - Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky.
(7) Ak dôjde k prideleniu nesprávneho identifikačného čísla, nápravu zabezpečí ten orgán, ktorý nesprávne identifikačné číslo pridelil.
(8) Identifikačné čísla pre potreby súdov, Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky a obvodných úradov zabezpečuje úrad.
(9) Právnická osoba a podnikateľ, ktorí nemajú pridelené identifikačné číslo podľa odseku 6 písmena a), b), d) alebo písmena f), sú povinní nahlásiť úradu svoj vznik a ďalšie skutočnosti potrebné na pridelenie identifikačného čísla pre zapísanie do registra organizácií, a to do desiatich dní od svojho vzniku. Rovnakú povinnosť majú, aj ak ide o zmenu alebo zánik uvedených skutočností.
(10) Povinnosť ustanovenú v odseku 9 môže za právnickú osobu splniť jej zakladateľ, zriaďovateľ, obvodný úrad alebo vyšší územný celok na príslušnom formulári v písomnej alebo elektronickej podobe.
(11) Podnikateľovi vykonávajúcemu podnikateľskú činnosť, ktorá nie je živnosťou, pridelí identifikačné číslo úrad na základe údajov získaných od právnických osôb, obcí, vyšších územných celkov alebo orgánov štátnej správy, ktoré podľa osobitných zákonov vydávajú doklady o oprávnení na takúto činnosť na základe písomnej alebo elektronickej žiadosti podnikateľa o pridelenie identifikačného čísla.
(12) Identifikačné číslo oznámi úrad právnickej osobe alebo podnikateľovi do desiatich dní po obdržaní údajov uvedených v odsekoch 9 a 11 a po uhradení správneho poplatku. Úrad vystaví doklad „Potvrdenie o pridelení identifikačného čísla (IČO) a identifikácií v Štatistickom registri“ (vzor potvrdenia je uvedený v prílohe č.2).
(13) Na prideľovanie identifikačného čísla podľa zákona sa nevzťahuje všeobecný predpis o správnom konaní (zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní).
(14) Pracoviská ŠÚ SR prideľujú identifikačné číslo v zmysle platných zákonov vybranej skupine právnických osôb, ktorých zriadenie nie je podmienené zápisom do obchodného registra a vybranej skupine podnikateľov vykonávajúcich podnikateľskú alebo inú zárobkovú činnosť podľa osobitných predpisov, ak je trvalé miesto tejto činnosti v príslušnom kraji, a ak také miesto nie je, podnikateľom, ktorí majú trvalý pobyt v príslušnom kraji.
(15) K vyplnenému formuláru žiadosti o pridelenie identifikačného čísla sa prikladá originál (na overenie) a kópia právoplatných dokladov pre spis o vzniku alebo oprávnení na podnikanie.
(16) Za pridelenie identifikačného čísla alebo zmenu údajov v pôvodnom doklade sa podľa zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov správny poplatok vo výške :
a) 3 eurá - za pridelenie identifikačného čísla,
b) 3 eurá - za zmenu údajov v pôvodnom doklade o pridelení identifikačného čísla,
c) 6,50 eura - za vydanie náhradného potvrdenia o pridelení identifikačného čísla ako náhrady za stratené, zničené, poškodené alebo odcudzené potvrdenie, vydané úradom,
d) 1,50 eura - za výpis zo štatistického registra za každú registrovanú jednotku (vzor výpisu je uvedený v prílohe č.3).
(17) Od správnych poplatkov sú oslobodené štátne orgány, obce, štátne fondy a štátne rozpočtové organizácie.
(18) Vzory žiadostí o pridelenie identifikačného čísla podnikateľovi alebo právnickej osobe, o zmenu údajov zapísaných v registri organizácií, o vydanie výpisu z registra organizácií a o vydanie náhradného potvrdenia o pridelení identifikačného čísla sú uvedené v prílohách č. 4 až 9.

poslal: gustav28. Augusta 2012., 17:41
Ani súdy nebudú činnosť organizovanej skupiny donekonečna tolerovat.
reakcia na príspevok: Milosko - 28. Augusta 2012., 13:19

poslal: gustav28. Augusta 2012., 17:34
Iba jedna PO má problém s organízačnýmí jednotkamí.Varí je SPZ obcianske zdruzenie?i
reakcia na príspevok: Milosko - 28. Augusta 2012., 17:18

poslal: Milosko28. Augusta 2012., 17:19
To, pod tymto prispevkom bola reakcia na jeden z prispevkov od Amigo55.
reakcia na príspevok: Milosko - 28. Augusta 2012., 17:18

poslal: Milosko28. Augusta 2012., 17:18
...organizačné jednotky právnickej osoby sú jednotky bez právnej subjektivity..zákon o štatistike - a to hovori v ktorom ustanoveni??? Hovori len to, co sa tyka org.zloziek, ze:
"Organizačným zložkám bez právnej subjektivity
zriadeným právnickou osobou alebo podnikateľom
a skupinám podnikov vytvára úrad na účely ich evidencie
osobitnú identifikáciu. Spôsob jej tvorby určuje
úrad."
Tu sa teda spominaju zlozky bez pravnej subjektivity. A su aj zlozky s pravnou subjektivitou? No asi su!


Ked uz sa bavite o stat.registroch , co maju tie spolocne s urcenim,ci nejaky subjekt ma alebo nema prav.subjektivitu? Co ma ten spolocne s pravnou formou subjektu ? O tom Zakon o statistike nie je. Ten len zhromazduje udaje o spravodajskych jednotkach (okrem ineho), vzniklych podla inych pravnych noriem. Este som nepocul o tom,ze napr. stat.register alebo Zak. o statistike je urcujuci pre priznanie prav.subjektivity. A len mala otazocka? Je organizacna jednotka napr. obc.zdruzenia, polovnickej organiozacie tou spravodajskou jednotkou , ktora je predmetom zakona o statistike? Ak ano, tak ktore ustanovenie zakona o tom hovori?
Ale netvrdim, ze je to tak spravne. Len hovorim,aka je legislativa.
Mozno sa niekomu teraz natiska otazka, ci kazda prav.osoba je spravodajskou jednotkou. A odpoved zaujima aj mna.
Zo zakona: "spravodajskou jednotkou je právnická osoba alebo fyzická
osoba, od ktorej sa požaduje poskytnutie údajov
pre štátne štatistické zisťovania podľa tohto zákona"
Hmmmm....no je alebo nie je? Mozno najdenim odpovede, by sa dalo pohnut dalej. Pozaduju sa od organizacnych jednotiek prav.osob typu zaujmovych zdruzeni nejake udaje pre stat.zistovanie? Ja som sa s tym este nestretol. Ale to neznamena,ze to tak nemoze byt. Len ja o tom neviem. Je tu niekto, kto by o takomto pripade vedel? Nech sa ozve!

poslal: Milosko28. Augusta 2012., 13:19
Mne nemusis davat priklady. Ja som zdoraznil, ako sa stavia k tejto problematike sudna moc a to je rozhodujuce. Nepisem o tom, ci som sa s tym stotoznil, pretoze moje stotoznenie alebo nestotoznenie je uuuuuplne irelevantne. Zmente pohlad sudov na danu problematike a vec je vyriesena. Pokial mate na ne dosah. Ja, ako osoba tento dosah nemam, takze nic nezmenim. Alebo zmente legislativu tak, aby bola jasne definovana pravnicka osoba, aby nebolo mozne pokladat org. jednotky zdruzeni za pravnicke osoby a hotovo. Inak je to len plytvanie silami.
A nespominaj moju logiku. Ja som len dal do pozornosti pravne nazory sudnej moci. Ja som ani netvoril legislativu a ani nepracujem ako sudca. Este raz. Len davam do pozornosti i ine pravne nazory.

Splnomocnenie a subjektivita - zly priklad. O tom nie je ani to sudne rozhodnutie.

A mna nemusite presviedcat o spravnosti vasich nazorov. Ja vam nemozem ani pomoct ani ublizit. Ani ma nemusite zahrnat mnozstvom prikladov. Odprezentoval som len realitu a drzim palce tomu, kto to zmeni!!!

A teraz mi napadlo. Co sa vlastne ser... s nejakymi zlozkami. Ved problem je niekde uuuuplne ale uuuuplne niekde inde ako v zlozkach. Tie tvoje posledne vety.... jednoducho je to kseft cele polovnictvo a nie len na tej najvyssej urovni. Aj na regionalnej.
reakcia na príspevok: papo - 28. Augusta 2012., 12:40

poslal: papo28. Augusta 2012., 12:40
zacitujem sa: miloš, jednoduchý príklad. ja ti dám splnomocnenie na nejaké úkony v mojom mene. to je celý fígeľ. ty nemáš moje postavenie, môžeš robiť len to, k čomu ťa splnomocním. ak je právnickou osobou X, tak je v registri a môže svoje org zložky niečím poverovať vnútorným predpisom..........
miloš, takže ak ja ti vystavím splnomocnenie na čosi, tak som de jure /podľa tvojho príkladu judikatúry/ stvoril druhú právnickú osobu, naprosto autonómnu. teda ty sa stávaš mnou? /pre pochopenie - ja: myslím tým nejakú právnickú osobu/. ja môžem stvoriť vo svojom vnútornom predpise právnickú osobu????????
tak sa teda pýtam, je takéto rozhodnutie v súlade s s právnym systémom tohoto štátu? a nemusím byť právnik, aby odpoveď znela: NIE!!!
a nechcem to ani domýšľať, alebo aspoň trochu: teda ak ja/právnická osoba/ si dám do stanov, že môžem mať org. zložku, ktorá vystupuje vo svojom mene, tak som de jure na úrovni registračného úradu. no ak by takáto org zložka mala právnu subjektivitu, tak by bola na tej istej úrovni, ako ja, teda bola by právnickou osobou so všetkými právami. bola by to teda moja org. zložka, alebo úplne iný právny subjekt???? rozumiem tvojej logike, no zrejme je chybná vzhľadom na právne dôsledky. a zrejme sa zhodneme v inom, v tejto banánovej republike sa tvoria zákony podľa toho, kto čo v tej chvíli potrebuje, podľa toho, aby maximalizoval zisky a výhody predkladateľa. a parlament schváli, lebo zajtra bude taký návrh predkladať aj niekto z opačného spektra a predsa si nebudú robiť prieky pri prideľovaní trafík jeden druhému. to je podstata právneho zmätku v tejto republike.

kua, kto mi dá poslanecký príjem za takéto rozumy????????
reakcia na príspevok: Milosko - 28. Augusta 2012., 11:46

poslal: Milosko28. Augusta 2012., 11:46
Mslim,ze vsetci sa zhodneme v tom, ze jedinym vykladacom prava s pravoplatnym a zavaznym dosledkom pre zucastnene (i nezucastnene) strany je sud a zvlast,pokial ide o ten najvyssi. Ale to sa opakujem, tak ako sa I opakujem v tom , ze typ pravnickych osob - organizacnych zloziek napr.obc.zdruzeni a samozrejme i polovnickych org. nie je moja krvna skupina a osobne mam velke vyhrady k ich definicii a postaveniu. (vid moje prispevky z minulosti). Lenze sud je sud a jeho pravne nazory su zavazne a moje,vase a vsetky ine uvahy su bezpredmetne. Tak tu davam link na rozhodnutie NS , kde je okrem ineho riesena otazka pravnej sposobilosti org.zlozky OZ, jej pravnej subjektivity, jej registracie a spomenute je aj to, co sa rozumie pod pojmom "konat vo svojom mene".
http://www.najpravo.sk/judikatura/obcianske-procesne-pravo/predbezne-opatrenia/suvislost-medzi-konanim-o-nariadeni-predbezneho-opatrenia-a-konanim-vo-veci-samej.htm
A toto rozhodnutie nie je ani stare. 29. 6. 2010, sp. zn. 4 Cdo 302/2009.
Ocakavam, ze tu sa opät zdvihne vlna protinazorov. Lenze co su vase,moje protinazory oproti Najvyssiemu sudu? Nic, vobec nic. A to je fakt.
Moje resume: Pravna uprava o pravnickych osobach zmieneneho typu je nedostaocna, ma vela problemovych miest (mohol by som aj vymenovat, napr. rozpor zo zasadou pravnej istoty). Jedine vychodisko je, zmena, resp. ustanovenia tych pravnych noriem o pravnyckych osobach , ktorymi su taketo subjekty dotknute.

poslal: papo28. Augusta 2012., 10:04
ak vieš, tak mi vysvetli na príklade, dám ti len ičo 00418668 a skús hľadať v registri PO:
http://lvu.nlcsk.org/polovgis/ps_f_udaje/polorg.aspx

alebo v registri MV RS /ten už však je pre nás neplatný, ale hovorí o histórii/
http://portal.ives.sk/registre/detailOZ.do?action=aktualny&formular=nazov&id=167326

a až mi vysvetlíš na tomto príklade, ako to je s registráciou, posunieš sa naozaj ďalej vo vedomostiach a pochopení problematiky.
reakcia na príspevok: papo - 28. Augusta 2012., 09:58

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
15 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 2.060 sekund