[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· zalesak:
Náhodne vybratá fotka-zalesak-

Naposledy nahrali:
· jomarko
· ollab
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Fórum - Slovensky polovnicky zvaz

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]
poslal: DKo4. Júna 2012., 11:04
A preto treba nechať dokaličeného jeleňa 12 hodín trpieť?? Apropó, bol nakoniec usmrtený v súlade so zákonom??
reakcia na príspevok: astronom - 4. Júna 2012., 10:53

poslal: astronom4. Júna 2012., 10:53
Ja si ctím zákon a ja by som toho jeleňa nestrelil. A pritom tiež zviera nepovažujem za kus mäsa. Pre mňa je prvoradé, aby som sa nevystavil riziku postihu. Pri porušení zákona je verejná mienka na dve veci. Verejná mienka odsudzuje kradnutie a klientelizmus. A aj na najvyšších miestach v tejto spoločnosti sa zneužívajú verejné financie na súkromné účely. Na základe mne dostupných informácií som presvedčený, že sa tak deje aj v spoločnosti poľovníkov. Prostriedky vybraté od poľovníkov nie sú využívané racionálne. Ja napríklad skutočne neviem, s výnimkou poistného - teda v prípade že skutočne poisťovňa by poistnú udalosť riešila, kde a ako sa vynakladajú finančné prostriedky mnou zaplatené. Ja veru som z týchto prostriedkov dodnes
nečerpal nič.
reakcia na príspevok: DKo - 4. Júna 2012., 10:27

poslal: DKo4. Júna 2012., 10:27
Priznám sa ti, že v prípadoch ako tento (zranený jeleň) by som sa vykašľal na to, čo kto trepe na verejnosti a utrpenie zvieraťa ukončil, obava z nejakého postihu by bola až druhoradá. Myslím asi, že by laická verejnosť rýchlo pochopila čo je u mňa prvoradé. Viackrát som tu spomínal tzv. vyšší princíp, ktorým sa dokáže riadiť chlap, pre ktorého zviera nie je len kus zveriny.
reakcia na príspevok: astronom - 4. Júna 2012., 10:13

poslal: astronom4. Júna 2012., 10:13
Je evidentné, že si to papovo "jedno vrece" ale vôbec nepochopil.........
Ja členom SPZ ešte som a tiež mi vadí, keď reprezentanti môjho zväzu trepú na verejnosti somariny. Robia tým aj mne medvediu službu.
reakcia na príspevok: DKo - 2. Júna 2012., 22:45

poslal: DKo4. Júna 2012., 06:53
Zákonnosť, či nezákonnosť SPZ, celkovo, či len v niečom je vecou názoru (právneho názoru). Ja ti tvoj názor neupieram pokliaľ ho dokážeš prezentovať v medziach slušnosti. No to, čo ty vo svojej zavzdušnenosti nenávisťou voči SPZ predvádzaš na verejných fórach ťažko nazvať slušnosťou a ty ani netušíš komu všetkému touto štvavou kampaňou slúžiš. Možno aj tým, ktorých by si tak rád videl natiahnutých na škripci.
reakcia na príspevok: papo - 2. Júna 2012., 23:28

poslal: DKo3. Júna 2012., 08:53
netvrdím, že by som nejaké pozvanie na poľovačku odmietol, a teda ani do Zádielskej pravdepodobne nie, ale ja nie som typ poľovníckeho žobráka somrujúceho aspoň o pozvanie na kormorány
reakcia na príspevok: papo - 2. Júna 2012., 23:28

poslal: papo2. Júna 2012., 23:28
ja mám medzi členmi spz veľa priateľov, dokonca i veľmi blízkych a nezbadal som, že by sme sa delili na člena toho alebo onoho. a ak tu voči spz niečo píšem, jasne argumentujem. aká nenávisť? ak si nevieš s niečím rady, tak len osočuješ, urážaš, znevažuješ, lebo z poľovníckych, ale i iných noriem si dutý ako bambus. a že spz je mimo zákon, o tom už nik nepochybuje, len ty tu jačíš ako viktorka, že to tak je dobre, zákon, nezákon, ústava, neústava. si rovnako nemorálny ako tí tvoji ,,šľachtici,,. aspoň si pýtaj povolenku do šľachtického reprezentačného revíru Zádielská. zaslúžiš si, ak bude treba aj sa za teba prihovorím. a máš aj nárok, veď si ten revír platíš. a boh vie, čo ešte. takže ak máš chuť a potrebu diskutovať, tak si najprv sprav jasno v hlave, doštuduj a oponuj. toto už dávno nie je o nejakých nezáväzných názoroch.
reakcia na príspevok: DKo - 2. Júna 2012., 22:45

poslal: DKo2. Júna 2012., 22:45
do akého jedného vreca, však ty nie si členom SPZ, a tvoju nenávisť k SPZ ti nikto neberie, kľudne sa ňou zadus
reakcia na príspevok: papo - 2. Júna 2012., 20:33

poslal: papo2. Júna 2012., 20:33
tušil som, že riešenie je tak jednoduché. keď si ho tak jednoducho popísal, až mi oko zvlhlo. a ja demagóg sa musím len hanbiť.
to čo velí zdravý rozum, si mal dať do zákona, ty chytrák. ale nie je to tam - tak asi taký chytrý nie si. veď je to najlepší zákon, ako tvrdí tvoj najmilší šéf. vieš o ktorom hovorím, to je ten, ktorého si označil za potrebnú rodiacu sa poľovnícku šľachtu v inej diskusii. no aj taký zásah čarovného zoo-odborníka reguluje právny predpis. a myslíš že toto by mohol? že pofičí z bojníc na zásah? no veru nemôže. jeleň je zver, ak ti tento termín niečo hovorí. odhliadnuc od toho, tvoje vnímanie všetkého božského, čo koná spz je priam neuveriteľné. a ako správny člen sa tým aj riadiš. čo tam po zákonoch, čo tam po morálke, čo tam po akýchsi sprostých normách, ktoré ta len obmedzujú v tvorivom rozlete! lenže nie všetci si myslia, že môžu všetko, že stačí, ak to ONI považujú za to najlepšie pre všetkých. ty máš svoje vzory, tak si ich maj. mňa podvodníci nezaujímajú, pokiaľ nezasahujú do mojich práv. ale aby mi ako poľovníkovi robili zlé meno, tak pŕŕ! nestrpím, aby som bol hádzaný do jedného vreca s nimi! a s tým sa vysporiadaj.
reakcia na príspevok: DKo - 2. Júna 2012., 19:56

poslal: DKo2. Júna 2012., 19:56
mali privolať zoo-odborníka, aby trpiace zviera uspal, kým sa dohodnú :x názor, že utrpenie zvieraťa bolo treba ukončiť čím skôr považujem za správny bez ohľadu, či niekoho ohrozovalo alebo či by niekto vyžívajúci sa vo vŕtaní v zákonoch mohol rozohrať svoju demagogickú show
reakcia na príspevok: papo - 2. Júna 2012., 15:44

poslal: papo2. Júna 2012., 18:45
a v čom spočíva tých 7 výkladov? krajná núdza je k odvracaniu nebezpečenstva. toto nie je o právnikoch, ale o neznalosti toho, čím sa súdruženko živí už toľké roky a teraz už z dvoch platov. a tiež svedčí o kvalite najlepšieho poľovníckeho zákona. veterinár za istých podmienok môže nariadiť usmrtenie, ale to by musel mať komu! no ale čo by sme čakali od rozvrátenej politicky riadenej štátnej správy v poľovníctve.
reakcia na príspevok: lanus - 2. Júna 2012., 17:55

poslal: lanus2. Júna 2012., 17:55
Názorná ukážka nášho právného systému : Každý paragraf sa dá vyložiť aj na "7 spôsobov" !!! Niet sa čo čudovať ,lebo zákony formulujú právnici a ich prvoradým úsilím je to ,aby bolo právo čo naj-neprehľadnejšie čo je základným predpokladom na zabezpečenie ich pravidelného kráľovského príjmu !!! :-o:{
reakcia na príspevok: papo - 2. Júna 2012., 15:44

poslal: papo2. Júna 2012., 15:44
ja sa len dobre bavím. poľovníctvo na slovensku kráča míľovými krokmi vred. ale akosi odzadu. na všetkých možných fórach sa diskutuje o tom, že nám robia zlé meno iní, nejdem ich pomenúvať, bola by to slušná prezenčka. ktosi, nie prvý raz označený ako šéf slovenských poľovníkov. a nie prvý raz reprezentuje poľovníkov ako ,,superexpert,,. na hanbu ostatných. neovláda ani len zákon o poľovníctve, aby mohol dať veci na pravú mieru. no ukazuje sa, ak sú pravdivé tvrdenia, že v revíri OLU zastavil výkon práva poľovníctva i ďalšia srandička. v revíri nie je zabezpečená ochrana poľovníctva. nuž potešme oko svoje viceprezidentom C.I.Cu, šéfom slovenských poľovníkov: čapni sem ... ak by to nešlo, tak:
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/vahali-s-usmrtenim-jelena-je-z-toho-poriadna-hadka.html

poslal: DKo5. Marca 2012., 06:47
prajem vám úspešný kariérny postup vo všetkých vašich funkciách 8-)
reakcia na príspevok: papo - 4. Marca 2012., 20:14

poslal: papo4. Marca 2012., 20:14
pred časom si avizoval psychické problémy, a vidno, že pretrvávajú.
reakcia na príspevok: DKo - 2. Marca 2012., 07:26

poslal: DKo2. Marca 2012., 09:39
aspoň ich ľahko rozoznáme a buď rád, že na hrudi, a nie na ... , lebo by sa mnohí z nás pri osobnom stretnutí s nimi mohli popichať 8-)
reakcia na príspevok: yegi - 2. Marca 2012., 09:31

poslal: yegi2. Marca 2012., 09:31
za to sa budú udelovať metály :]a budú sa nimi psrsiť ukazovať sa.
reakcia na príspevok: zuzanka - 2. Marca 2012., 09:06

poslal: DKo2. Marca 2012., 09:29
Zuzanka, zvyčajne si všímaš chyby pravopisné, ale je možné, že máš na mysli aj iné. Akú školácku chybu urobil predstaviteľ nášho poľovníctva vo vyjadrení sa k danému prípadu tentoraz??
reakcia na príspevok: zuzanka - 2. Marca 2012., 09:06

poslal: DKo2. Marca 2012., 09:16
Za to, čo zo mňa stvoril, len preto, že som si mu dovolil oponovať, že nie všetci z tých hore sú vagabundi a pod., som fakt nesmierne vďačný a za to ponesnie zodpovednoť len on 8-) Má toho u mňa dosť na rováši, tak nech sa teší, bo i keď nie som pomstychtivý, som pamätlivý :x
reakcia na príspevok: zuzanka - 2. Marca 2012., 09:06

poslal: zuzanka2. Marca 2012., 09:06
Je pravda, že Papo je trošku svojrázny. Akurát ma šokuje fakt, že v tomto štáte a v našom hnutí s pošramoteným menom, je oveľa vačším problémom ten, ktorý na porušovanie zákonov a pravidiel upozorňuje a poukazuje, ako ten, ktorý ich hrubo a drzo porušuje! Ja som len zvedavá, či napríklad za školácke chyby súdruhov na ústredí ponesie niekto zodpovednosť?! Alebo sa im poďakujeme za konanie v náš prospech v dobrej viere?
reakcia na príspevok: DKo - 2. Marca 2012., 07:26

Späť k témamStránky: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]

Vytvoriť nový príspevok - len pre registrovaných, vstup tu, registracia tu

Fórum čítajú
15 neregistrovaných čitateľov


All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 1.543 sekund