[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· MisoF:
Náhodne vybratá fotka-MisoF-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Polovnícka informacná databáza: Zbrane

Hľadať články na túto tému:   
[ Návrat domov | Vybrať novú tému ]

Pado presadil, aby psychotesty pri zbraniach neboli povinné
Zbrane

Brannobezpečnostný výbor odsúhlasil aj ďalší Padov návrh, podľa ktorého polícia príde o právo kedykoľvek vstúpiť do obydlia držiteľov strelných zbraní. 24. Novembra 2010 Čítať ďalej...   

JEDNOTNÁ STRELA DUPLEKS
Zbrane

Predstavujeme Vám náboje novej generácie pre brokové zbrane. Sú určené pre lov zveri hlavne na spoločných poľovačkách. Strely sú vyrobené s netoxickej oceľovej zliatiny. Vedenie vo vývrte zbrane tvoria plastové nákružky. Prednosťou týchto nábojov je možnosť streľby zo zbraní s plným zahrdlením aj ¾ zahrdlením.

 31. Augusta 2010 Čítať ďalej...   

NETOXICKÉ STRELY SÚ ZAKÁZANÉ
ZbraneZatiaľ ešte nie u nás ale v Brandenburgskej oblasti Nemecka. Zakázané sú všetky strely vyrábané z jednoliateho materiálu – spravidla z medenej zliatiny – napríklad Ferrubull, EntoxTriple Expand, Barnes Trippel Shock X, Barnes XLC, GPA, Impala, Lapua Naturalis atď.

Dôvodom zákazu je fakt, že pri ich skúškach sa tieto ukázali ako omnoho nebezpečnejšie než sto rokov používané, olovom vyplnené plášťové strely. Pri testovacích skúškach sa jeden poľovník smrteľne zranil a ďalší poľovník od odrazenej homogénnej strely utrpel veľmi vážne zranenie. Žiaľ tieto, hlavne „zelenými“ preferované typy, sú veľmi náchylné na zmeny ich strelnej dráhy, čo sa prejavuje nielen pri dotyku s cudzím telesom, ale k zmene dráhy môže dôjsť aj v tele zveri. Skúšky preukázali, že strela z jednoliateho materiálu natoľko zmení svoju dráhu v zveri, že dokáže ešte spôsobiť hrozné zranenia aj u tých poľovníkov, ktorí stoja úplne iným smerom než tým, ktorým smeroval výstrel. Preto v spomínanej nemeckej oblasti používanie tzv. „netoxických“ guľových striel je prísne zakázané. Testy poukázali aj na taký prípad, keď sa odrazená strela obrátila dozadu proti samotnému strelcovi.

  1. Decembra 2008   

BROKOVÉ ZBRANE V SKRATKE
Zbrane


Sezóna sa každoročne, vlastne už len skoro každoročne vďaka zosúlaďovaniu našej legislatívy
s legislatívou EU, začína lovom sluky – posla jari.
Pre mnohých poľovníkov, hlavne z horských a podhorských oblasti je to jediná príležitosť v roku, keď zo skrine vytiahnu svoju brokovnicu.

  9. Júla 2008 Čítať ďalej...   

Spoľahlivé „zetky“
Zbrane
Najmä v horských revíroch jeleních oblastí môžeme
na ramenách domácich poľovníkov možno vidieť nenápadné štíhle guľovnice s charakteristickou trojhrannou kľukou uzáveru. Vedľa luxusných, pozlátených a rytinou zdobených zbraní mladších poľovníkov či solventných hostí,  pôsobia ako sivé myšky a neraz sú príčinou nenápadného úškrnu či posmešku. Ich majitelia by ich však nevymenili a vedia prečo. Reč je o povojnových brnenských guľovniciach s obchodným názvom „Brno Z“.

  1. Júla 2008 Čítať ďalej...   

Predstavíme Vám GUĽOVÝ DVOJÁK KRUTÝ, vyrobený doplnením baskule ZP 45
Zbrane
O výhodách viachlavňových guľových zbraní sa netreba veľmi rozpisovať. Možnosť okamžitého opakovania výstrelu bez odlícenia sa u nich snúbi so spoľahlivosťou. Tieto vlastnosti doplnené elegantnosťou týchto zbraní ich robia čoraz vyhľadávanejšími.

 29. Júna 2008 Čítať ďalej...   

GUĽOVÝ TROJÁK KRUTÝ .45/70GOV + . 45/70GOV + .22 HORNET
Zbrane

Diskusia o tom, či je výhodnejšie vlastniť guľovnicu alebo kombinovanú zbraň by bola určite obsiahla, o čom svedčia aj internetové poľovnícke fóra. Všetko však záleží od toho, v akých podmienkach, akým štýlom a na akú zver poľujeme.

  9. Februára 2008 Čítať ďalej...   

Historická broková dvojka HEURTIER – HOLL St. Etienne
Zbrane


Milí priatelia poľovníci. Dostala sa mi príležitostne do rúk historická poľovnícka zbraň výrobcu HEURTIER-HOLL St. Etienne a nedá mi, aby som sa s týmto zážitkom prostredníctvom fotografií nepodelil aj s vami.

  3. Februára 2008 Čítať ďalej...   

Litorální ekosystémy, lov zvěře a netoxické střelivo
ZbraneDoba, která nás dělí od termínu přechodu z olověných broků k brokům z netoxických materiálů při lovu vodního ptactva, se stále zkracuje. Zákon o myslivosti hovoří jasně: posledním dnem, kdy budeme moci vyrazit na lov vodní pernaté zvěře s „normálními“ brokovými náboji, je 31. prosinec 2010. Poté již budeme při tomto lovu povinni používat náboje plněné broky z alternativních materiálů – z oceli, bismutu, zinku nebo wolframu. Ministerstvo zemědělství ČR má zájem o to, aby u nás přechod na netoxické střelivo proběhl hladce, a snaží se informovat naše myslivce o změně, která je čeká. V loňském roce vydalo informační brožuru Netoxické broky v teorii a praxi a podpořilo seminář „Litorální ekosystémy, lov zvěře a netoxické střelivo“, který se konal ve dnech 29.–30. listopadu 2007.

 10. Januára 2008 Čítať ďalej...   

LEGENDA SPOZA OCEÁNU
Zbrane


Aj keď patria pákové opakovacie guľovnice MARLIN do kategórie lacnejších zbraní, svojou pracovnou hodnotou a mnohými parametrami prekonajú aj podstatne drahšie zbrane. Ich konštrukcia vychádza z legendárnych pákových opakovačiek modelov 1891 a 1893, používaných za čias divokého západu, ktoré sú v modernejšej podobe vyrábané dodnes pod označením Model 39 a Model 336. Jedná sa o jedny z najstarších patentovaných guľovníc na svete vyrábaných nepretržite až dodnes.

  6. Januára 2008 Čítať ďalej...   

STRELECKÉ PRETEKY
Zbrane
PZ Topolina Šurianky-Hruboňovo 15. júla 2007 usporiadalo na vlastnej strelnici v obci Hruboňovo v tomto roku už druhý verejný strelecký pretek (VSP).
Za nádherného, až tropického počasia, sa pretek tešil hojnej účasti ako strelcov tak aj divákov. O občerstvenie účastníkov bolo postarané v bufete, pre prázdne žalúdky a chuťové bunky bol pripravený poľovnícky guláš.

 22. Júla 2007 Čítať ďalej...   

VSP - PZ Bebrava Topolčany B-100
Zbrane


V sobotu 7. júla 2007 sa za veterného počasia uskutočnil verejný strelecký pretek B-100, ktorý usporiadalo PZ Bebrava Topoľčany.

 15. Júla 2007 Čítať ďalej...   

BALISTICKÉ HODNOTY JEDNOTNEJ STRELY PRI POUŽITÍ BROKOVNICE S DRÁŽKOVANOU A HLADKOU HLAVŇOU
Zbrane
 
 
 
 
 
 
 Kľud noci začal ustupovať svitaniu, les sa začal prebúdzať. Pípkanie sýkoriek, ktoré akoby chceli zaželať dobré ráno, bolo hlasnejšie a hlasnejšie. 
 

 13. Januára 2007 Čítať ďalej...   

NOVINKA NA KNIŽNOM TRHU
Zbrane
 
 
 
 
 
 
 
Do rúk poľovníkov sa v dnešných dňoch dostala kniha slovenského autora Ing. Vojtecha  KrižanaPOĽOVNÍCKA  BALISTIKA. Ide o pôvodné dielo autora písané z praxe – pre prax v oblasti poľovníckeho strelectva, no z celkom iného uhla pohľadu, než sme boli zvyknutí doposiaľ. 

  6. Novembra 2006 Čítať ďalej...   

GUĽOVÝ DVOJAK KRUTÝ 8x57JRS + 8x57JRS
Zbrane
 
 
 
 
 
Poľovné zbrane boli vždy moju srdcovou záležitosťou. Nikdy nezabudnem na pocit, keď som kúpil svoju prvú kozlicu. Stará ZH bola pre začínajúceho poľovníka ako stvorená.
 

  4. Apríla 2006 Čítať ďalej...   · Zákl. charakteristika
· Poľovníctvo Lesov SR
· Poplatkový lov
· Ubytovanie a turistika
· Lesy SR – video
Kattints ide

· Bazár

· Chovné stanice
· Oprava zbraní
· Optika
· Organizárori poľovačiek
· Podložky pod trofeje
· Poľovnícke obchody
· Poľovnícke šperky
· Poľovnícke nože
· Poľovnícke združenia
· Preparátori· Otázky
· Právne prípady

Momentálne je online hostí a členov.

Si anonymný užívateľ. Zaregistrovať sa môžeš tu

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte konto? Môžete si ho vytvoriť.

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.


Arniho stránka

jagdterrierclub

KLUB CHOVATEĽOV POĽOVNÝCH SLIEDIČOV

Strelecké podujatia

Orol skalný

Ochrana dravcov na slovensku

AB - Centrum -- poľovačky do celého sveta
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 0.158 sekund