[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· jozin:
Náhodne vybratá fotka-jozin-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Polovnícka informacná databáza: Správy RPS

Hľadať články na túto tému:   
[ Návrat domov | Vybrať novú tému ]

Polícia v Maďarsku zatkla dvoch poľovníkov, viní ich zo smrti vzácnych dravcov
Správy RPS


Pred niekoľkými dňami zatkla maďarská polícia dvoch poľovníkov, ktorí sú obvinení zo zodpovednosti za otravu kane močiarnej a orla kráľovského, ako aj ďalších deliktov. Otravy vzácnych druhov vtáctva na území krajiny nadobúdajú hrozivé rozmery už niekoľko rokov. Vďaka novému projektu, v rámci ktorého bol špeciálne vycvičený pes na vyhľadávanie uhynutých živočíchov a jedov, sa podarilo odhaliť už niekoľko prípadov nelegálnej činnosti.

  9. Marca 2014 Čítať ďalej...   

DRAVCE, SOVY, VOLAVKY STÁLE ČASTEJŠÍM TERČOM STRELCOV !
Správy RPS
DRAVCE, SOVY, VOLAVKY STÁLE ČASTEJŠÍM TERČOM STRELCOV !

V posledných rokoch zaznamenávajú ornitológovia stále viac útokov na často aj najvzácnejšie chránené druhy vtákov. Nezákonný odstrel a trávenie postihujú orly, myšiaky, haje, volavky stále častejšie. V niektorých oblastiach na západnom Slovensku začína byť situácia vážna, pri zimnom sčítaní dravcov sme tento rok pozorovali podstatne menej vzácnych druhov ako v predchádzajúcich rokoch. Prevažná väčšina dravcov ale i volaviek sú dôležitou súčasťou rovnováhy ekosystémov a sú významnými regulátormi početnosti hlodavcov. Volavky, napriek tomu, že sú viazané na vodné prostredie, celú jeseň a zimu lovia na poliach hraboše poľné. Žiaľ napriek vedeckým dôkazom sú niektoré druhy vtákov prenasledované a nezmyselne obviňované z nedostatku malej poľovnej zveri. Domnievam sa, že pre záujmy  zvyšovania počtov bežných druhov zveri dochádza k nezmyselnej likvidácii aj najvzácnejších chránených druhov“ povedal predseda RPS Jozef Chavko

  5. Februára 2012 Čítať ďalej...   

PRILIETA NAJVÄČŠÍ I NAJMENŠÍ
Správy RPS

Ornitológovia si ani v zimnom období neoddýchnu. Sťahovavé druhy vtáctva, ktoré naše územie na jeseň opustili, nahradili zimní hostia zo severu a severovýchodu Európy. Asi najnápadnejšie sú tisícové kŕdle havranov a kaviek, ktoré mnohí ľudia mylne označujú za „vrany“. Na nezamŕzajúcich vodných tokoch sa objavujú severské druhy kačíc, husí a iných vodných vtákov. No v ornitologických zápisníkoch sa týchto chladných mesiacoch objavujú i nové druhy dravcov a sov.

  5. Februára 2012 Čítať ďalej...   

AKO PRVÉ DOSTALI KRÚŽKY ORLIAKY MORSKÉ
Správy RPSNa celom území Slovenska hniezdi len šesť párov orliaka morského.  V týchto dňoch boli mláďatá tohto vzácneho dravca označené ornitologickými krúžkami, v rámci spoločného medzinárodného programu, do ktorého sú zapojené všetky európske krajiny, kde tento druh hniezdi.

 16. Mája 2010 Čítať ďalej...   

SYSLE POPUTUJÚ Z LETISKA NA NOVÉ LOKALITY
Správy RPS


Od včerajšieho dňa je na košickom letisku rušno. Tak ako aj po minulé roky, ochranári včera zahájili druhú tohoročnú etapu odchytu sysľa pasienkového. Tento zákonom chránený druh sa na letisku udomácnil, pretože mu vyhovuje tamojšie prostredie – nízky porast, z ktorého má dobrý výhľad na celé okolie. Jeho prítomnosť však láka dravé vtáky, ktoré sa pri love môžu dostať do kolízie s lietadlami.

 27. Júla 2009 Čítať ďalej...   

OCHRANÁRI OZNAČILI VYSIELAČKOU POSLEDNÉHO SOKOLA
Správy RPSPosledný sokol, ktorého počas uplynulého víkendu ochranári označili satelitnou vysielačkou, dostal vďaka svojej temperamentnej povahe meno Čertica. Vysielačka bola jedným z piatich zariadení, ktoré doposiaľ ochranári z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku (RPS) umiestnili na päť mladých samíc sokola rároha z hniezd na západnom Slovensku, v rámci slovensko-maďarského projektu podporeného z programu LIFE, zameraného na ochranu druhu.

 28. Júna 2009 Čítať ďalej...   

OCHRANÁRI PONÚKAJÚ TISÍC EUR ZA VYKRÁDAČA HNIEZD
Správy RPSDrzosť a bezcitnosť vykrádačov hniezd prekročila všetky hranice. Z hniezda orla kráľovského na západnom Slovensku pred niekoľkými dňami ukradol neznámy páchateľ tri malé mláďatá. Zo svojich potomkov, ktorí sa vyliahli po približne 44 dňoch inkubácie, sa ich matka tešila sotva jeden týždeň. Neľútostný vykrádač odniesol tri mladé orly z hniezda, ku ktorému musel vyjsť do výšky asi pätnásť metrov. „Jedná sa o nové hniezdo, ktoré si pár postavil tento rok“ – hovorí Michal Noga z organizácie Ochrana dravcov na Slovensku (RPS). Hniezdo si všimol aj miestny farmár, ktorý sa tešil zo vzácneho pokladu na svojom pozemku.

 28. Mája 2009 Čítať ďalej...   

ČO ČAKÁ NAŠE SOKOLY PO NÁVRATE DOMOV?
Správy RPS
Slovenské sokoly označené satelitnými vysielačkami, sa rozhodli odletieť zo svojich zimovísk smerom k svojim rodným hniezdam. Dve samičky sokola rároha, pochádzajúce z rodielnych hniezd na západnom Slovensku, boli minulý rok, ešte ako mláďatá tesne pred vyletením, označené solárnymi vysielačkami.

 17. Mája 2009 Čítať ďalej...   

MLADÉ OPERENCE ČASTO POTREBUJÚ NAŠU POMOC
Správy RPS

Ochranári majú v týchto dňoch plné ruky práce. Telefóny zvonia v tomto období častejšie ako kedykoľvek inokedy. Do kancelárie organizácie Ochrana dravcov na Slovensku (RPS) telefonujú ľudia, ktorí potrebujú poradiť, ako správne postupovať v prípade nálezu mláďatka vypadnutého hniezda, či zraneného jedinca. Niektorí sa rozhodli požiadať o pomoc z dôvodu, že v ich blízkosti, často priamo v ich obydlí, zahniezdil dravý vták alebo sova. Najčastejšie prípady, ktoré ochranári riešia, sa týkajú sokola myšiara, nazývaného tiež poštolka alebo pustovka a sovy myšiarky ušatej.

 12. Mája 2009 Čítať ďalej...   

Vtáky sú počas hniezdenia ohrozené
Správy RPSPribúdajúce slnečné dni, rozkvitnuté stromy a vtáčí spev sú neomylnými znakmi jari, ktorá sa už naplno rozliala v našej prírode. Pre vtáky je toto obdobie časom, kedy na svet privádzajú svoje potomstvo a musia mu venovať potrebnú starostlivosť. Niektoré druhy už kŕmia svoje mláďatá, iné ešte sedia na vajíčkach, ďalšie páry si v týchto dňoch hniezdo len stavajú.

 29. Apríla 2009 Čítať ďalej...   

VZÁCNE ŽIVOČÍCHY OBEŤAMI OTRÁVENÝCH NÁVNAD
Správy RPSPrudké kŕče a následná smrť v krutých bolestiach po skonzumovaní otrávenej návnady je čoraz častejšou príčinou úhynu vzácnych a chránených druhov živočíchov. Posledný prípad, kedy pri hromadnom masakri uhynulo v dôsledku otravy karbofuránom 22 obetí, je šokujúcim dôsledkom ľudského barbarstva nebývalých rozmerov. Škody už dosahujú niekoľko miliónov eur, ohrozená je existencia populácii viacerých druhov, páchatelia však ostávajú neznámi. Na tlačovej konferencii organizácie Ochrana dravcov na Slovensku o tom informoval jej predseda, Jozef Chavko.

 19. Apríla 2009 Čítať ďalej...   

HROMADNÉ MASAKROVANIE VTÁKOV NA SLOVENSKU POKRAČUJE
Správy RPSAni nie dva týždne po hromadnom masakri, kedy bolo neďaleko obce Hurbanova Ves nájdených 10 usmrtených myšiakov lesných a tento prípad je stále v štádiu šetrenia, čakalo na ochranárov ešte desivejšie odhalenie.
Jozef Chavko,
predseda organizácie Ochrana dravcov na Slovensku (RPS), nezabudne na včerajší deň do konca svojho života.

 22. Marca 2009 Čítať ďalej...   

SOKOL PRILETEL NA SLOVENSKO AŽ Z FÍNSKA
Správy RPS


Minulý týždeň bola v obci Kameničná nájdená na smrť vyčerpaná samička sokola myšiara. Starostlivý nálezca, ktorým bol miestny obyvateľ, okamžite kontaktoval Obvodný úrad životného prostredia v Komárne a pracovníkov Štátnej ochrany prírody, Správy CHKO Dunajské Luhy.

 20. Februára 2009 Čítať ďalej...   

HOSTIA ZO SEVERU SÚ NA SLOVENSKU PRENASLEDOVANÍ
Správy RPS
V zimnom období môžeme na nížinách pozorovať zvýšené množstvá niektorých druhov vtákov, ktoré sa tu koncentrujú niekedy v celých kŕdľoch z dôvodu vyhľadávania potravy. Nejedná sa pritom len o slovenské populácie, naše územie sa v tomto období stáva zimoviskom mnohých „návštevníkov zo severu“, ktorí k nám priletia prečkať nehostinné obdobie. Je smutné, že po tom, ako tieto vtáky preletia stovky kilometrov, sú zabité práve na Slovensku, čo na našu krajinu vrhá veľmi zlé svetlo

 18. Januára 2009 Čítať ďalej...   

LEGÁLNA POĽOVAČKA NELEGÁLNYM PRIEBEHOM
Správy RPS
Poľovačky na vodne vtáky sú v plnom prúde a prináša to aj nepríjemné skutočnosti.15.12.2008 som na Jakubovskych rybníkoch (okres Malacky) našiel na dne vypusteného rybníka uhynuté 4 vtáky. Prítomnosť nábojníc do brokových zbrani dávala tušiť, že neuhynuli prirodzeným spôsobom.

 27. Decembra 2008 Čítať ďalej...   · Zákl. charakteristika
· Poľovníctvo Lesov SR
· Poplatkový lov
· Ubytovanie a turistika
· Lesy SR – video
Kattints ide

· Bazár

· Chovné stanice
· Oprava zbraní
· Optika
· Organizárori poľovačiek
· Podložky pod trofeje
· Poľovnícke obchody
· Poľovnícke šperky
· Poľovnícke nože
· Poľovnícke združenia
· Preparátori· Otázky
· Právne prípady

Momentálne je online hostí a členov.

Si anonymný užívateľ. Zaregistrovať sa môžeš tu

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte konto? Môžete si ho vytvoriť.

08. december
· POĽOVNÁ SEZÓNA PRINÁŠA OBETE
13. október
· MLADÝM SOKOLOM RÁROHOM ZO SLOVENSKA SA PÁČI V CUDZINE!
12. september
· JASTRABY V NEMILOSTI!
26. júl
· MLADÉ SOVY PROSIA O TRPEZLIVOSŤ!
14. júl
· Projekt Ochrana dropa fúzatého na Slovensku pomohol celosvetovo ohrozenému dropovi vrátiť sa do Lehníc.
08. júl
· ŽATVA MÔŽE OHROZIŤ MLÁĎATÁ VZÁCNYCH KANÍ POPOLAVÝCH
29. jún
· O MEDZINÁRODNOM PROJEKTE SA DOZVEDIA AJ NÁVŠTEVNÍCI RAČE
01. jún
· POHYB SOKOLOV BUDÚ O CHRANÁRI SLEDOVAŤ POMOCOU VYSIELAČIEK


Arniho stránka

jagdterrierclub

KLUB CHOVATEĽOV POĽOVNÝCH SLIEDIČOV

Strelecké podujatia

Orol skalný

Ochrana dravcov na slovensku

AB - Centrum -- poľovačky do celého sveta
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 0.135 sekund