[ Prihlásenie ] [ Admin prihl. ]     earth  madarska verzia  slovenska verzia  

· Úvodná stránka
· Archív
· Archív
· Fotogaléria
· Počasie
· Prihlásenie
· Stiahnite si
· Témy
· Vyhľadávať

· Poľovníctvo a rybárstvo
· Hubertlov
· Halali
· Naše poľovníctvo
· Svět Myslivosti
· Poľovnícka literatúra

· Dravce Slovenska
· Správy RPS

· Banskobystrický kraj
· Bratislavský kraj
· Košický kraj
· Nitriansky kraj
· Trenčiansky kraj
· Trnavský kraj
· Prešovský kraj
· Žilinský kraj

· msabi:
Náhodne vybratá fotka-msabi-

Naposledy nahrali:
· ollab
· jomarko
· mirojevo

 Nové čísla v archíve:
· 2003/04
· 2003/05

 Kompletný archív...

 Nové čísla v archíve:
· 1927/08

 Kompletný archív...

· Fórum
· Pokec
· Kniha návštev
· List redaktorovi
· Redakcia

· Organizačná štruktúra
· Stanovy SPZ
· Poľovnícke predpisy
· Školenia
· Prehliadky trofejí

· Komisia
· Slovenský rebríček
· Medzinárodný rebríček
· Bodové hranice
· Hodnotiteľské tabuľky

· Kontinentálne stavače
· Anglické stavače
· Retrievre
· Španiele
· Farbiare
· Duriče
· Jazvečíky
· Teriére
· Chrty
· Ostatné


Polovnícka informacná databáza: Informácia

Hľadať články na túto tému:   
[ Návrat domov | Vybrať novú tému ]

PROPOZÍCIE Medzinárodný festival filmov s tematikou Poľovníctvo a ochrana prírody pod názvom „Levice- Hubertlov 2014“
Informácia

Pri príležitosti konania Levických poľovníckych dní, ktoré sa uskutočnia v Leviciach v dňoch 1. 4. – 5.4. 2014 v CK Junior v Leviciach je vyhlásený Medzinárodný festival filmov „Levice- Hubertlov 2014“ ako súťažná prehliadka filmov s tematikou poľovníctvo a ochrana prírody.

Festival nadväzuje na tradíciu konania už 18 ročníkov filmových festivalov počas Levických poľovníckych dní. Za toto obdobie sa predstavilo viac ako 334 filmov od slovenských, ale aj zahraničných autorov súťažiacich v jednotlivých kategóriách. Prostredníctvom týchto filmov nám autori objektívom kamery ponúkli rozmanitosť prírody a poľovníctva. Rokmi nám tak vzniká zaujímavá a náučná zbierka filmov, ktoré sú z roka na rok svojim prevedením kvalitnejšie a precíznejšie vypracované.

  9. Marca 2014 Čítať ďalej...   

PREČO MÁ MARIÁN ČÍŽ PRAVDU?
Informácia

PREČO MÁ MARIÁN ČÍŽ PRAVDU?


Nezvyknem sa zapojiť do žiadnych internetových diskusií a už vôbec nie vo veciach, ktoré sa  dotýkajú  politiky  alebo  poľovníctva,   a to  z jednoduchého  dôvodu.   Všetko,   čo  som mohol a vedel urobiť, som urobil v čase, keď som mal na chod vecí aký­ taký, ale predsa len reálny vplyv. Na mudrovanie o tom, čo by bolo keby bolo nemám ani čas a ani chuť.
Keď som si však  prečítal predvolebný apel môjho dobrého priateľa a dlhoročného spolupracovníka, Mariána Číža, zamrazilo ma a vážne som spozornel. Ten apel je totiž čistý ako horský potok, len škoda,  že to poľovnícka  pospolitosť   nemá   už   dávno   takto zorganizované.   Pretože  tak,   ako  existuje  tisíc  dôvodov  prečo  má  Marián  pravdu,   tak  isto existuje  tisíc  dôvodov  znovu  a znovu  vysvetľovať, prečo  aj   horský  potok  tečie  vždy  dolu svahom a nikdy nie naopak.
 
Uvediem aspoň dva z tých, ktoré považujem za obzvlášť dôležité:

  8. Marca 2012 Čítať ďalej...   

OZNAM
Informácia

Drahí poľovnícki priatelia, dobrí ľudia!


Dlho som váhal, či mám týchto pár riadkov napísať, lebo dnes už takmer nikto nevie, ako bude akýkoľvek verejne prezentovaný názor človeka (píšem ho výlučne vo svojom mene), zneužitý všadeprítomnými expertmi , zdeformovaný, či komentárom „významných“ analytikov úplne znehodnotený.
Verím však, že na Slovensku sú stále ešte - zdravým sedliackym rozumom mysliaci dobrí ľudia a verím, že ich vôbec nie je tak málo, ako si myslia tí, ktorí chcú rozhodovať o ich osudoch.

  7. Marca 2012 Čítať ďalej...   

POĽOVNÍCKA A RYBÁRSKA BURZA
Informácia


KDE:    
SÝPKA pri KAŠTIELI
VO SV. ANTONE


KEDY:
16.júla 2011 od 10.00 – 14.00 hod.

VLOŽNÉ:    5,- €

-    môžete ponúknuť na predaj, resp. na výmenu poľovnícke a rybárske oblečenie, klobúky, obuv, gombíky, šperky, palice, vábničky, pozorovaciu a streleckú optiku, odznaky, známky, umelecké predmety, obrazy, nože, pasce a rôzne iné doplnky OKREM ZBRANÍ A STRELIVA.


Bližšie informácie na tel.čísle: 045/ 691 39 32, e-mail: info@msa.sk, rackova@msa.sk.

 15. Júla 2011   

Ďalší medzinárodný úspech slovenského poľovníctva, DR. IMRICH ŠUBA – VICEPREZIDENTOM C.I.C.
InformáciaNa slávnostnom otvorení celoštátnej výstavy „Poľovníctvo a príroda - Bratislava 2011“ - dňa 15. júna  – za prítomnosti prezidenta SR - J.E. Ivana Gašparoviča, uviedol vo svojom prejave prezident C.I.C. p.Bernard Lozé prvýkrát oficiálne Dr. Imricha Šubu ako viceprezidenta Medzinárodnej rady pre poľovníctvo a ochranu zveri C.I.C. pre strednú a východnú Európu. Výkonný riaditeľ ústredia SPZ a SPK bol do tejto významnej funkcie zvolený 15. mája 2011 - na 58. generálnom zhromaždení v ruskom Petrohrade.

 23. Júna 2011 Čítať ďalej...   

Navštívte stánok časopisu Lovu zdar!
InformáciaMilí čitatelia,


navštívte stánok časopisu Lovu zdar! na tohtoročnej výstave Poľovníctvo a príroda 2011, ktorá sa koná v dňoch 15. –19. júna v bratislavskej Inchebe. Nájdete nás v stánku č. 452 v hale B1, presné miesto je na mapke vyznačené červeným krúžkom.
Tešíme sa na vás denne od 10.00 do 17.00.

Vaša redakcia 16. Júna 2011 Čítať ďalej...   

HUBERTLOV pozýva svojich čitateľov a priaznivcov
Informácia

HUBERTLOV


pozýva svojich čitateľov a priaznivcov,
ako aj všetkých poľovníkov a priateľov prírody
na Celoštátnu poľovnícku výstavu s medzinárodnou účasťou
Poľovníctvo a príroda 2011 Bratislava


Celoštátne poľovnícke výstavy usporadúvala v minulosti naša poľovnícka organizácia každých päť rokov. Tieto výstavy boli vyhodnotením činnosti slovenských poľovníkov nielen na úseku lovu, ale najmä na úseku chovu a starostlivosti o zver.

 15. Júna 2011 Čítať ďalej...   

Vstup na celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011 v Bratislave za ZNÍŽENÉ VSTUPNÉ CENY
Informácia


Slovenský poľovnícky zväz
a Slovenská poľovnícka komora usporiadajú v dňoch 15. – 19. júna 2011 celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011. Výstava sa uskutoční v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave, v mesiaci jún, ktorý je mesiacom poľovníctva a ochrany prírody.

V rámci spolupráce Slovenského poľovníckeho zväzu s výstaviskom Incheba Expo v Bratislave, Vám ponúkame možnosť navštíviť celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011 v Bratislave, v dňoch 15. - 19. júna 2011 za znížené vstupné ceny. Po vytlačení a vyplnení kupónu, môžu školy, poľovníci,  lesníci a rybári navštíviť túto výstavu za  lacnejších podmienok. Pre skupiny návštevníkov nad 10 osôb po predložení vyplneného kupónu platí zľavnené vstupné 5.- € na osobu. Toto zvýhodnenie platí pre Slovenských, Českých, Maďarských a Rumunských záujemcov. Ďalšie informácie nájdete v kupóne, prípadne kontaktujete kanceláriu SPZ alebo SPK.

- K u p ó n -  pre školy, lesnícke, poľovnícke a rybárske organizácie, ktoré majú záujem navštíviť celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011 v Bratislave  skupinovou formou (10 a viac osôb). (formát Word 97-2003  .doc)


  - K u p ó n -  pre školy, lesnícke, poľovnícke a rybárske organizácie, ktoré majú záujem navštíviť celoštátnu výstavu s medzinárodnou účasťou Poľovníctvo a príroda 2011 v Bratislave  skupinovou formou (10 a viac osôb). (formát .pdf)

 10. Júna 2011   

PROPOZÍCIE Medzinárodných majstrovstiev vo vábení jeleňov
Informácia

 30. Mája 2011 Čítať ďalej...   

Nová webová stránka poľovníckej organizácie SLOS PRIBINA
Informácia


Vážená poľovnícka verejnosť

Nedávno bola na tejto stránke predstavená poľovnícka organizácia Slovenský lovecký a ochranný spolok Pribina so sídlom v Nitre.
S potešením Vám oznamujeme, že sme spustili aj našu prezentáciu na webe s adresou www.pribina.eu. Na stránke sa netreba registrovať. Nájdete na nej naše základné dokumenty: stanovy, podmienky prijatia, výšku členského a samozrejme aj kontakty. Stránka je zatiaľ jednoduchšia, no v krátkej  budúcnosti rátame s jej rozšírením. Verím, že Vás naša prezentácia osloví.

       S pozdravom           

                                                                  Mojmír Gera
                                                            Prezident SLOS Pribina

  3. Mája 2011   

Vyšiel decembrové číslo odborného časopisu LESNÍK
Informácia

JUBILEJNÉ  číslo odborného časopisu
v elektronickej  podobe je „zavesené“ na PID  a môžete TU stiahnuť.

 17. Decembra 2009   

Knižná novinka: SOVY SLOVENSKA VO FOTOGRAFII
InformáciaV Partizánskom  bola 25. 11. 2009 krstená kniha, ktorá vyšla z dielne Vydavateľstva DANSTA. Kniha,  určite zaujme nielen ornitológov, ale aj všetkých milovníkov prírody a poľovníkov. Celofarebná publikácia Sovy Slovenska vo fotografii od autora RNDr.Stanislava Harvančíka je pokračovaním knihy Dravé vtáky Slovenska vo fotografii, ktorá vyšla v roku 2007.

 13. Decembra 2009 Čítať ďalej...   

Stanovy Slovenskej poľovníckej komory – pripomienkové konanie
Informácia

V zmysle zákona č. 274/2009 Z. z. bol vypracovaný návrh Stanov SPK, ktoré budú schválené na ustanovujúcom sneme SPK. Tento návrh Stanov SPK bol predložený rade SPZ  dňa 7.11.2009 s tým, že do 30.11.2009 je potrebné predložiť kancelárii SPZ všetky pripomienky na dopracovanie Stanov SPK. Pripomienky Vás prosíme zasielať mailom na legislativa@polovnictvo.sk alebo sekretariat@polovnictvo.sk,
poštou na adresu Slovenský poľovnícky zväz, Štefánikova 10, 811 05 Bratislava, prípadne faxom na č. 02/57203315.

  - Stanovy SPK – návrh

 21. Novembra 2009   

Disciplinárny poriadok Slovenskej poľovníckej komory – pripomienkové konanie
Informácia


V zmysle zákona č. 274/2009 Z. z. bol vypracovaný návrh Disciplinárneho poriadku SPK, ktorý bude schválený na ustanovujúcom sneme SPK. Tento návrh Disciplinárneho poriadku SPK bol predložený
rade SPZ  dňa 7.11.2009 s tým, že do 30.11.2009 je potrebné predložiť kancelárii SPZ všetky pripomienky na dopracovanie DP SPK. Pripomienky Vás prosíme zasielať mailom na
legislativa@polovnictvo.sk   alebo sekretariat@polovnictvo.sk
poštou na adresu Slovenský poľovnícky zväz, Štefánikova 10, 811 05 Bratislava, prípadne faxom na č. 02/57203315.

  - Disciplinárny poriadok SPK – návrh

 21. Novembra 2009   

Stanovy SPZ – úplné znenie platné od 7.11.2009
Informácia
 


 
Dňa 7.11.2009 rada SPZ na svojom zasadnutí v Žiline schválila zmenu Stanov SPZ, ktoré týmto dňom nadobúdajú platnosť a účinnosť. Kancelária SPZ vypracovala úplné znenie Stanov SPZ.


  - Stanovy SPZ – úplné znenie platné od 7.11.2009


 21. Novembra 2009   · Zákl. charakteristika
· Poľovníctvo Lesov SR
· Poplatkový lov
· Ubytovanie a turistika
· Lesy SR – video
Kattints ide

· Bazár

· Chovné stanice
· Oprava zbraní
· Optika
· Organizárori poľovačiek
· Podložky pod trofeje
· Poľovnícke obchody
· Poľovnícke šperky
· Poľovnícke nože
· Poľovnícke združenia
· Preparátori· Otázky
· Právne prípady

Momentálne je online hostí a členov.

Si anonymný užívateľ. Zaregistrovať sa môžeš tu

Užívateľské meno

Heslo

Ešte nemáte konto? Môžete si ho vytvoriť.

23. august
· VYHLÁŠKA MINISTERSTVA PÔDOHOSPODÁRSTVA SLOVENSKEJ REPUBLIKY Z 10. AUGUSTA 2009, KTOROU SA VYKONÁVA ZÁKON O POĽOVNÍCTVE
12. júl
· MUZEUMINFO - LETO 2009 V MÚZEUM VO SVÄTOM ANTONE
01. máj
· POĽOVNÍCI PO 47 ROKOCH MAJÚ NOVÝ ZÁKON
15. október
· ODIŠIEL VZÁCNY ČLOVEK
25. november
· DRAVÉ VTÁKY SLOVENSKA VO FOTOGRAFII
30. august
· MAJSTROVSTVÁ EURÓPY VO VÁBENÍ JELEŇOV - TLAČOVÝ BRÍFING
26. august
· VE III. KOLE SOUTĚŽE RARITA ROKU 2007 ZVÍTĚZILA TROFEJ SRNCE ZE SLOVENSKA
16. august
· NOVÝ REKORD SLOVENSKA?
30. jún
· NOVÁ KNIHA – POĽOVNÍCTVO V LIPTOVE
25. jún
· PRVÝ ROČNÍK MEDZINÁRODNÉHO KURZU V HRE NA LESNICU A LESNÝ ROH B
13. máj
· SOUTĚŽ - RARITA ROKU 2007 - velká soutěž pro lovce srnců
19. júl
· Uplynulo 45. rokov od smrti ERNESTA MILLERA HEMINGWAYA
25. apríl
· KLUB CHOVATEĽOV BÍGLOV SLOVENSKA Vás pozýva na Špeciálnu výstavu bíglov
27. február
· Súčasný charakter počasia je pre lesnú zver mimoriadne nepriaznivý
19. február
· TESTOVACIA PREVÁDZKA videonahrávok s prírodopisnou a poľovníckou tematikou na Poľovníckej informačnej databáze
09. február
· Krátka nahrávka z budúceho seriálu „Značenie zveri po zásahu“
· Chov koní Muránskych norikov
· Celoslovenská výstava s medzinárodnou účasťou POĽOVNÍCTVO A PRÍRODA Nitra 2005
22. január
· Obnovili sme blok MEDZINÁRODNEJ RADY PRE POĽOVNÍCTVO A OCHRANU ZVERI - (C.I.C.).
22. september
· POZOR - návrh na zmenu ochrany vlka dravého !

Staršie články


Arniho stránka

jagdterrierclub

KLUB CHOVATEĽOV POĽOVNÝCH SLIEDIČOV

Strelecké podujatia

Orol skalný

Ochrana dravcov na slovensku

AB - Centrum -- poľovačky do celého sveta
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters, all the rest © 2002 by me.
You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
Web site engine code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.
Generovanie stránky 0.150 sekund